Şubemize bağlı Batı Isıl İşlem San Tic. A.Ş. İşyeri Temsilcilerimiz ve üyelerimiz ziyarette bulundular. Şube Başkanımız Erkan Uzun, başlayacak olan 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgi aktararak üyelerimiz ile karşılıklı istişarelerde bulundu.
Sendikamız ile Pınar Döküm San. ve Tic. A.Ş. arasında başlayan 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. 5 idari maddeyi tutanak altına aldık. Bir sonraki toplantımız 1 Ağustos 2024’te şubemizde yapılacaktır. Sendikamız ve Pınar Döküm San. ve Tic. A.Ş. ‘de çalışan üyelerimiz adına hayırlı olmasını dilerim. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Genel Başkanımız Sayın Uysal Altundağ’a, bölgemizden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mürsel Öcal’a Genel Merkez Yöneticilerimize teşekkür ederiz.
Şubemize bağlı Pınar Döküm San. ve Tic. A.Ş. ile başlayacak olan 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Taslağını, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ersan Karagözlü'ye teslim ettik. 17 Temmuz 2024 tarihindeki ilk toplantımızla müzakere sürecimiz başlayacaktır.
TÜRK-İŞ İzmir Şube Başkanlar Kurulu Toplantısı Bölge Temsilcimiz Hayrettin Çakmak başkanlığında, Temsilcilik toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Başkanlar Kurulumuz da Çalışma Hayatındaki güncel konular, Sendikal faaliyetlerimiz, örgütlenme ve 29 gündür devam eden Kristal Yağ Fabrikası Grevi konuları görüşülmüştür.
Sendikamız ile Vansan Makina San. ve Tic. A.Ş. arasında başlayan 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde 3. Oturum sonrasında anlaşma sağlanmıştır. Sendikamız ve Vansan Makina San. ve Tic. A.Ş. ‘de çalışan üyelerimiz adına hayırlı olmasını dileriz.
Alın terinin karşılığını almak, güvenceli çalışma koşulları ve yüzbinlerin dayanışma gücüne sahip olmak için siz de hemen Büyük Türk Metal Ailesine katılın!