TIR-H
TIR-H
TIR-H Transporting Industrial Relations towards Hydrogen

Proje Numarası: 101048682

Projenin amacı, sendikacılara, fosil yakıtlarla çalışan araçların üretiminden hidrojenle çalışan araçlara geçişle bağlantılı dinamikleri yönetmek için yeterli bilgi ve eğitim sağlamaktır.

Proje, bölgesel bir analiz ortaya çıkarmak için taşımacılık sektöründe iyi uygulamaların toplanması ve bu uygulamalar ışığında araştırma faaliyetleri yapılmasını destekler. 

Projenin beklenen ana çıktısı, fosil yakıtlarla çalışan ağır nakliye araçlarının üretiminden hidrojenle çalışanlara geçişi teşvik etmek ve yönetmek için belirli zorlukları ve olası çözümleri belirlemektir.

Seçilen bölgelerde ilgili konular ve iyi uygulamalar belirlenecek; devam eden zorluklar ve Avrupa düzeyinde teşvik edilen girişimler hakkında bilgi sağlamak amacıyla işçi temsilcilerini içeren özel bilgi ve eğitim önlemleri düzenlenecek, proje faaliyetleri (ön araştırma; çalıştaylar; eğitim) çerçevesinde, sektörler arası ve sektörel Avrupa sosyal diyaloğuna dahil olan Avrupa sosyal ortakları için yönelimleri formüle etmek amacıyla belirli konular ve fikirler paylaşılacaktır.
 

Katılımcılar

Proje Koordinatörü:

FIM-CISL Torino e Canavase (İtalya)

Proje Ortakları:

Türk Metal Sendikası (Türkiye)

ADAPT Associaziona Per Gli Studi Internazionali e Comparati Sul Diritto Del Lavoro e Sulle Relazioni Industriali (İtalya)

Fondazione Adapt (İtalya)

Federation des Travailleurs de la Metallurgie CGT (Fransa)

VASAS Szakszervezeti Szovetseg (Macaristan)

Proje Süresi

24 Ay (2022-2024)

Proje Web Sayfası

https://www.adapt.it/tir-h/

Alın terinin karşılığını almak, güvenceli çalışma koşulları ve yüzbinlerin dayanışma gücüne sahip olmak için siz de hemen Büyük Türk Metal Ailesine katılın!

Türk Metal'e Üye Ol
Türk Metal'e Üye Ol