1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NÜ BURSA’DA KUTLADIK
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NÜ BURSA’DA KUTLADIK

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, TÜRK-İŞ öncülüğünde merkezi Bursa olmak üzere tüm Türkiye’de kutladık. 1 Mayıs’ı, “Ekonomik krizin nedeni biz değiliz!”, “Yoksulluğa, hayat pahalılığına, vergide adaletsizliğe, esnek çalışmaya, kayıt dışı istihdama, taşeronlaştırmaya, sendikasızlaştırmaya dur diyoruz!” ve “İnsan onuruna yakışır yaşama ve çalışma şartları istiyoruz!” sloganları ile kutlayan sendikamız, TÜRK-İŞ öncülüğünde on binlerce emekçinin katılımıyla Bursa’da büyük bir miting düzenledi.

Bursa’da düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sabahın erken saatlerinde TÜRK-İŞ’e bağlı sendikalara üye işçilerin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda bir araya gelmesi ile başladı. Toplanma alanında bir araya gelen on binlerce emekçi kortej halinde Hastane alanında yer alan miting meydanına ulaştı. On binlerce Türk Metal üyesinin katıldığı kutlamalarda Genel Başkanımız Uysal Altundağ, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan miting meydanına kadar kortejin önünde yürüdü.

Bursa’da 1 Mayıs kutlamaları, Ankara Seymen Ekibinin gösterisi ile başladı. 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın hep bir ağızdan okunması ile devam edildi. Kutlamalarda kürsüye ilk olarak TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar çıkarak kısa bir selamlama konuşma gerçekleştirdi.

Ağar’ın ardından kürsüye TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay çıktı. Ülkede yaşanan ekonomik krizin nedeninin emekçiler olmadığını ama krizin bedelini emekçilerin ödediğine dikkat çeken Atalay, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, “Ekonomik krizin nedeni biz değiliz” sloganı ile kutladıklarına dile getirdi. Sözlerine çalışma hayatının gündeminde yer alan sorunlara değinerek devam eden Atalay, örgütlenmelerde yaşanan sorunlara, vergi sistemindeki adaletsizliğe, asgari ücrete ve iş kazalarına değinerek konuşmasını tamamladı.  

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın konuşmasının ardından 1 Mayıs kutlamaları sona erdi. TÜRK-İŞ’in Bursa’da gerçekleştirdiği 1 Mayıs kutlamalarına, Bursa halkıda büyük destek verdi.

Kutlamalara Genel Başkanımız Uysal Altundağ ile birlikte Genel Başkan Yardımcılarımız Yusuf Ziya Odabaş, Mürsel Öcal ve Mesut Erdem de katıldı. Sendikamız Türk Metal bu yılki kutlamalara Bursa, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir’den gelen on binlerce üyesi ile katıldı.

Alın terinin karşılığını almak, güvenceli çalışma koşulları ve yüzbinlerin dayanışma gücüne sahip olmak için siz de hemen Büyük Türk Metal Ailesine katılın!

Türk Metal'e Üye Ol
Türk Metal'e Üye Ol