YAYINLAR - TÜRK METAL DERGİSİ

Ocak - Şubat - Mart 2022

Türk Metal Sendikası’nın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, ilkini 1995 yılında düzenlediği Kadın İşçiler Büyük Kurultayı’nın 27’ncisi, 6-9 Mart tarihlerinde yine Ankara’da yapıldı.
Kurultayla ilgili ayrıntılı haberimizi sayfalarımızda bulacaksınız. 

Sendikal mücadelede fark yaratan, bir kültür oluşturmanın öncülüğünü üstlenen Türk Metal’in başlattığı bir etkinlik daha, geleneksel hale geldi. Ülke çapında sürdürülen emek ve ekmek mücadelesini haberlerine, programlarına, düşüncelerine taşıyarak, bu mücadeleye destek veren kişilere teşekkür etmek amacıyla düzenlenen “Emek Dostları Ödül Töreni” dördüncü kez gerçekleştirildi. Ödül alanların duygu ve düşüncelerini da içeren geniş haberimiz sayfalarımızda yer alıyor.

Röportajlarımız bu sayımızda da devam ediyor. Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı ve İklim Değişikliği Çalışmaları Koordinatörü Ümit Şahin’le, iklim değişikliğinin olası
etkilerini ve geçtiğimiz yıl Kasım ayında düzenlenen 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansında alınan kararları konuştuk. Ayrıca, Tacikistan Dağ-Maden, Metalürji ve Jeoloji İşçileri Sendikası
Genel Başkanı Abdullo Kholikov ve Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şube Başkanı İsmail Çiçek’le gerçekleştirdiğimiz söyleşiler de ilgi çekici.

Türk Metal’in diğer faaliyetleri, hukuk köşesi gibi bölümleri de kapsayan dergimiz yine geniş bir içeriğe sahip...

HEMEN OKU!

ÖNCEKİ SAYILAR